بازرگانان رتبه بندی می‌شوند

بازرگانان رتبه بندی می‌شوند 700 260

بازرگانان بر پایه ۳ فاکتور مسئولیت پذیری، دارایی و کسب و کار رتبه بندی می‌شوند

معاون وزارت صمت گفت: با رتبه بندی بازرگانان، علاوه بر افزایش شفافیت، نظارت‌ها بیشتر و بهتر می‌شود.

بهنام امیری در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به رتبه بندی بازرگانان افزود: فعالیت های تجاری بازرگانان در داخل کشور را بر اساس وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت ، ساماندهی کردیم و با تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مصوبات بعدی، اقدامات مفصلی در این باره برنامه ریزی شد.

وی ادامه داد: از پارسال اقدامات موثری را در حوزه توسعه سامانه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری آغاز کردیم و از اسفند، نخستین مراحل اجرای این سامانه عملیاتی شد و گام های مختلفی از آن به بهره برداری رسید.

امیری اضافه کرد: اکنون مجموعه ای از قابلیت ها و داده ها را در داخل سامانه اعتبارسنجی رتبه بندی در اختیار داریم که کمکی به بازرگانان و سیاستگذاران است.

وی درباره معیارهای رتبه بندی سامانه یکپارچه رتبه بندی و اعتبارسنجی گفت: برای این منظور سه گروه شاخص شامل شاخص های مربوط به مسئولیت پذیری بازرگانان، توانمندی های مالی و کسب و کار بازرگانان در نظر گرفته شده است.

معاون تسهیل تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت درباره مزیت های این رتبه بندی گفت: شاخص های اطلاعاتی و این رتبه بندی به شفافیت، کمک می کند و در نتیجه ارزیابی فعالیت های تجاری، تسهیل می شود و بازرگانان، زودتر ارزیابی می شوند و فرآیند برای بازرگانان معتبر، تسهیل می شود.

اجازه بی‌حرمتی به فعالان اقتصادی را ندهیم
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید