فراخوان برای ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا

فراخوان برای ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا

فراخوان برای ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا 700 260

فراخوان اتاق ایران برای ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا

ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا

معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران با صدور اطلاعیه‌ای از فعالان بخش خصوصی دعوت کرد باتوجه به گذشت یک ماه از عملیاتی شدن موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا، ارزیابی خود را از اجرای این موافقتنامه به اتاق ایران اعلام کنند.

فراخوان اتاق ایران در پی نامه معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی به رئیس اتاق ایران صادر شده است. در این اطلاعیه، از شرکت‌های فعال در زمینه تجارت با کشورهای اتحادیه اوراسیا (روسیه، قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و قرقزستان) دعوت شده با هدف رفع مشکلات احتمالی موجود، به خصوص در بخش کشاورزی و موادغذایی، موارد مدنظر خود را تا یکشنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ به شماره فکس ۸۵۷۳۷۹۷۵ ارسال کنند.

در نامه علی‌اکبر مهرفرد به غلامحسین شافعی آمده است: ارزیابی عملکرد ۵ کشور عضو اتحادیه اوراسیا در اجرای موافقتنامه و اعمال تخفیف‌های ورودی به صادرکنندگان ایرانی و نحوه برخورد گمرکات این کشورها با تجار ایرانی ضروری است و بررسی نقطه‌نظرات ایران در کارگروه‌های فیمابین جهت رفع مشکلات احتمالی در دستور کار قرار گرفته است.

موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا از ۵ آبان‌ماه سال جاری وارد مرحله اجرا شده است. به موجب این موافقتنامه، طرف اوراسیایی در ۵۰۲ کد تعرفه کالا و طرف ایرانی در ۳۸۰ کد تعرفه کالا به طرف مقابل در حقوق و عوارض ورودی تخفیف داده است. در این میان، در مورد کالاهای بخش کشاورزی و مواد غذایی، تعداد ۱۲۶ کد تعرفه مشمول تخفیف کشورهای اوراسیایی به ایران و ۹۸ کد تعرفه مشمول تخفیف ایران به کشورهای اوراسیایی قرار گرفته است.

 

جهان در سال ۲۰۲۰ میزبان دو دگرگونی بزرگ
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید