فراخوان نظرخواهی برای لایحه اصلاح قوانین و مقررات مالیاتی

فراخوان نظرخواهی برای لایحه اصلاح قوانین و مقررات مالیاتی

فراخوان نظرخواهی برای لایحه اصلاح قوانین و مقررات مالیاتی 700 260

معاونت کسب و کار اتاق بازرگانی تهران برای نظرخواهی از تشکل‌های اقتصادی فراخوان داد

فراخوان نظرخواهی برای لایحه اصلاح قوانین و مقررات مالیاتی

اگرچه نهادهای قانونگذار و تدوین‌کننده مقررات هم‌چنان خلاف نص موادی از قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، به دنبال نظرخواهی از بخش خصوصی پیش از تصمیم‌گیری نیستند اما این قصور، در اراده و احساس وظیفه اتاق بازرگانی برای ارائه نظرات و پیشنهادات خللی وارد نمی‌کند.

با توجه به آماده شدن متن پیش‌نویس « لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی » توسط دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی کشور در مهر ماه جاری، معاونت کسب و کار و واحد امور مالیاتی اتاق تهران، طی جدولی به بررسی تفاوت‌های پیش‌نویس جدید با قانون‌های قبلی پرداخته است تا مشخص شود در چه حوزه‌ها و زمینه‌های قانون مشمول اصلاح خواهد شد.

به گفته معاون کسب و کار اتاق بازرگانی تهران، این جدول به گونه‌ای تهیه شده است تا فعالان بخش خصوصی و به‌ویژه تشکل‌ها بتوانند با قیاس پیش‌نویس لایحه و قوانین پیشین، جزئیات تفاوت‌ها را متوجه شوند و نظرات و ملاحظات خود را به اتاق تهران انتقال دهند.

هومن حاجی‌پور توضیح داد که اتاق تهران این نظرات را جمع‌بندی می‌کند تا بتواند صدای بخش خصوصی در انتقال پیام به دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشد که در زمان تصویب نهایی لحاظ کنند.

او عنوان کرد که اگرچه برخی نهادها و سازمان‌ها توجه کمتری به نظرخواهی از بخش خصوصی در زمان تدوین و اجرای مقررات دارند اما این رویکرد، نافی تلاش اتاق بازرگانی تهران برای بهبود کیفی مقرره‌های در دست تدوین و تصویب نیست.

هومن حاجی‌پور در مورد فراخوان دریافت نظرات و ملاحظات تشکل‌های اقتصادی در باب پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی نیز گفت: جدول مفصلی با محوریت تفاوت‌ها پیش‌نویس لایحه نسبت به قانون فعلی تهیه شده است و درخواست ما از روسا، اعضای هیات مدیره، دبیران و فعالان تشکل‌های بخش خصوصی این است که با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها نظرات خود از طریق ایمیل tax@tccim.ir به واحد امور قوانین و مقررات مالیاتی اتاق تهران ارسال کنند تا جمع‌بندی شود و مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد. این جدول از انتهای همین خبر قابل دریافت است.

جهت دریافت جدول با محوریت تفاوت‌ها پیش‌نویس لایحه کلیک کنید

 

بانک مرکزی مسئولیتی در قبال ریسک سامانه نیما ندارد؟
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید