به‌روزرسانی قوانین و ضوابط حاکم بر صنعت غذا

به‌روزرسانی قوانین و ضوابط حاکم بر صنعت غذا 700 260

به‌روزرسانی قوانین و ضوابط حاکم بر صنعت غذا و تسهیل فراینده‌های واردات مواد اولیه غذایی با سامانه TTAC

مدیرکل فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: سامانه TTAC بسیاری از فرایندهای مربوط به صدور و نظارت مجوز واردات مواد اولیه صنایع غذایی را کاهش داده است.

وحید مفید در مورد میزان رعایت قوانین مربوط به فرآورده‌های دامی و گیاهی توسط تولیدکنندگان، گفت: قانون نظارت مواد خوردنی و آشامیدنی بخشی از کنترل را به عهده دارد و بخش دیگری از نظارت توسط سازمان‌هایی مانند سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نظارت در دنیا از «مزرعه تا سفره مدنظر» است، خاطرنشان کرد: کنترل یک محصول غذایی باید از خاک و آبی که کشت و آبیاری می‌شود تا نوع کود و سم باید تحت کنترل باشد. برای اجرای این کار به سیاست‌گذاری واحد نیاز داریم و اگر این امر محقق شود می توانیم ادعا کنیم محصولی را که از هر حیث سالم و کیفی است، تولید کردیم.

مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی، سازمان غذا و دارو، در مورد رفع مشکلات صنعت غذا گفت: ازجمله مشکلات این صنعت؛ موانع بوروکراسی و کاهش زمان فرآیند نظارت است که سازمان غذا و دارو از سال‌های گذشته برای ساماندهی و سهولت واردات، سامانه ttac را راه‌اندازی کرد.

وی تصریح کرد: با تفویض اختیار به همه استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی، تقریباً تمام تولیدکننده‌های دارای مجوز داخل و هر کارخانه‌ای در هر استان، می‌تواند به اداره نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و امور خود را انجام دهد.

مدیرکل دفتر فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی اظهار کرد: برای مسائل مربوط به واردات مواد اولیه نیز به‌منظور کاهش بوروکراسی، امور به‌صورت الکترونیکی با سامانه ttac انجام می‌شود؛ همچنین به‌روزرسانی قوانین و ضوابط حاکم بر صنعت غذا و نزدیک شدن به قوانین کشورهای مترقی‌تر و پیشرفته‌تر در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد.

نگاهی به آمار تجارت اقتصادهای گروه 20 در فصل دوم 2019
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید