نشست مشترک هیئت مدیره انجمن با رئیس فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی

نشست مشترک با رئیس فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی

نشست مشترک با رئیس فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی 567 246

طرح مشکلات اعضا در نشست نمایندگان هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی با رئیس فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی

در پی پیگیری های مستمر هیئت مدیره انجمن جهت برگزاری نشستی حضوری با فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی برای طرح مشکلات اعضای انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی و حصول نتیجه راهکارهای اجرایی از مقامات ذی نفوذ کشوری، روز گذشته محمد فراهانی رئیس هیئت مدیره به همراه احمدرضا فرشچیان نائیب رئیس انجمن با محمد مهدی مفتح رئیس فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی دیداری برگزار نمودند.

در این جلسه محمد فراهانی پس از معرفی اجمالی انجمن و عملکردهای اخیر این تشکل صنفی به ارائه گزارش و طرح مشکلات تأمین مواد اولیه کارخانجات تولیدی و وضعیت بحرانی واردکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه موادغذایی و آشامیدنی پرداخت.

وی با اشاره به پیچیدگی های فراوان کنونی و مشکلات عدیده ی پیش روی شرکتهای واردکننده مواد اولیه که نقش حیاتی در تأمین اقلام مورد نیاز کارخانجات، خصوصاً واحدهای متوسط و کوچک تولیدکننده غذایی، دارویی و دیگر اقلام ضروری و حیاتی جامعه ، به خطر قریب الوقوع تعطیلی خطوط تولید کارخانجات و واحدهای تولیدی کشور تأکید کرد و افزود شرایط کنونی، تهدیدی جدی برای آحاد ملت ایران، صنایع و تولیدکنندگان ایرانی می باشد.

در ادامه این نشست در خصوص مباحث و مشکلات عمده ی اعضای انجمن که پیش تر از جلسات تخصصی اعضا در انجمن واصل شده بود بحث و تبادل نظر گردید.

نمایندگان انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی با توضیح تصویب نامه درخصوص واریز مابه التفاوت ریالی نرخ ارز دریافتی با نرخ ارز در روز ترخیص برای کلیه واردکنندگان کالا با نرخ ارز مرجع و همچنین سهمیه بندی واردات و وجود صف های طولانی دریافت مجوزها و دریافت ارز و در مجموع مشکلات مخل و از کار انداز چرخه ی سالم اقتصادی، خواستار ارائه راهکارهای حقیقی، کارآمد و اجرایی برای رفع پیچیدگی های حال حاضر واردکنندگان شدند.

پس از تبادل اطلاعات و نظرات مفصل از سوی حاضرین جلسه، محمد مهدی مفتح رئیس فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر درک شرایط بحرانی تجار و فعالان اقتصادی جهت رفع معضلات سهمیه بندی واردات و صف های طولانی دریافت مجوزها و دریافت ارز برای تسهیل شرایط کار و امور اعضای انجمن، قول مساعد همکاری و برگزاری جلسه ای راهگشا با وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور نمایندگان انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی را اعلام نمود.

وی با اشاره به اینکه واریز مابه التفاوت ریالی نرخ ارز دریافتی با نرخ ارز در روز بازپرداخت برای کلیه واردکنندگان کالا با نرخ ارز مرجع، تصویب نامه ای از سوی هیئت وزیران می باشد، پس از ابراز تأسف از عدم اطمینان برای حل این مشکل افزود: با این حال این فراکسیون تمام تلاش خود را برای احقاق حقوق اعضای انجمن خواهد نمود.

در پایان مقرر گردید در خصوص برگزاری جلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت و حضور نمایندگان انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی در آینده نزدیک تعاملات و همکاری هایی در سریع ترین زمان صورت گیرد.

مجوز پذیرش ضمانت نامه بانکی جای پرداخت نقدی مالیات ارزش افزوده صادر شد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید