نشست هیئت مدیره انجمن با مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت

نشست هیئت مدیره انجمن با مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت 550 250

نشست هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی با مسئولین ذیربط در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
صبح امروز محمد فراهانی رئیس هیئت مدیره، احمدرضا فرشچیان نائب رئیس هیئت مدیره، محمد امیری سامانی، کورش بهپور، فائزه زارع از اعضای هیئت مدیره انجمن و همچنین سیدرضا سیداصفهانی از اعضای این تشکل در جلسه ای ویژه با مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت دیدار کردند.
در این نشست که به منظور تسهیل و رفع مشکلات فعالان اقتصادی این حوزه تشکیل شد، محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع، صادقی نیارکی مدیرکل دفتر صنایع غذایی و دارویی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین صفدریان معاون مدیرکل دفتر صنایع غذایی و دارویی وزارت صمت حضور داشتند.
در این جلسه دو محور مهم از سوی نمایندگان انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی از جمله محدودیت های واردات برای شرکتهای بازرگانی از حیث مقداری و نیز خرید اعتباری این فعالان مورد بحث قرار گرفت.
ایشان ضمن طرح مشکلات اعضای تشکل با اشاره به وضعیت بحرانی حاکم خواستار برداشته شدن محدودیت های مقداری واردات از بازرگانان و شرکت های بازرگانی شدند.
همچنین با تأکید به راه اندازی بازار ثانویه خواهان برگرداندن امکان خرید اعتباری همچون گذشته برای واردکنندگان شدند و افزودند در حالیکه بازار ثانویه ارز در حال فعالیت است، واردکنندگان را محدود نکنید تا در این بین تولیدکنندگان که نیاز به واردات مواد اولیه دارند نیز آسیب نبینند.

در ادامه صالحی نیا معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صمت ضمن تأئید نظرات ذکر شده از سوی هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی در این خصوص با حاضرین به بحث و تبادل نظر پرداخت.

صادقی نیارکی مدیرکل دفتر صنایع غذایی و دارویی وزارت صمت خبری جدید در راستای تسهیل امور واردکنندگان را اعلام نمود.
وی گفت: واردکنندگان برای کالاهایی که کد IRC و پروفرما دارند و به وزارت صمت درخواست داده اند، در سامانه ثبت سفارش وارد شوند و گزینه ویرایش انتخاب نمایند، آیکون ثبت خود به خود رد می شود و از این پس نیاز به تأئید از سوی وزارت صمت ندارند.

در پایان این نشست مقرر شد جهت کالاهایی که در گمرک مانده اند و قبض انبار آنها پیش از تاریخ ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷ می باشد، مشمول قوانین و مقررات جدید گمرکی (دسته بندی ۴ گروه کالایی ممنوعیات ورود کالا) نخواهند شد و امور گمرکی همچون رویه پیش از آن تاریخ صورت خواهد پذیرفت.

از اعضای محترم انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی جهت استفاده از نتیجه این جلسه که در پایان ذکر گردید، خواهشمند است طبق جدول زیر ، اطلاعات سفارشات خود را تکمیل نموده و آن را طی نامه ای رسمی به دفتر صنایع غذایی و دارویی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ترخیص کالاهای خود ارائه نمایند.

جهت دریافت و تکمیل جدول کلیک کنید

بازار رقابتی مشکل گشای واردکنندگان و تولیدکنندگان
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید