نقش مؤثر هند در توسعه روابط اقتصادی ایران در دوران جدید

نقش مؤثر هند در توسعه روابط اقتصادی ایران در دوران جدید 750 250

در سومین نشست تخصصی معاونت امور بین‌الملل باهدف رفع موانع تحریم‌ها تأکید شد.

سومین نشست از سلسله نشست‎های تخصصی معاونت امور بین‌الملل اتاق ایران با بحث و بررسی درباره شناسایی مشکلات موجود بر سر راه روابط تجاری ایران و هند و تحکیم این روابط برگزار شد.

حضور ایران در چهارچوب معاهدات اقتصادی جهان کمرنگ است
با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور معاونت بین‌الملل اتاق ایران با همکاری اتاق‌های مشترک اقدام به برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی باهدف ارائه راهکار برای توسعه فعالیت اقتصادی در این شرایط کرده است.

سومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی این معاونت با همکاری اتاق ایران و هند با حضور محمدرضا کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق ایران و فعالان اقتصادی ایران و هند برگزار شد.

حاضران در این نشست بر اهمیت نگاه به منطقه شرق در شرایط جدید اقتصادی ایران و به‌خصوص نقش مؤثری که کشور هند به دلیل موقعیت جغرافیایی خود می‌تواند در توسعه روابط ایران با کشورهای هدف ایفا کند، تأکید کردند.

بر همین اساس زمینه‌های توسعه همکاری دو کشور و ارائه راه‌حل‌های نوین و کاربردی از منظر تحریم برای تقویت این روابط بررسی شد.

شایان ذکر است در این نشست محمد فراهانی رئیس هیئت مدیره، محمد امیری سامانی و فائزه زارع از اعضای هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی حضور داشتند.

کمیته سه‌جانبه بخش خصوصی دولت و مجلس
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید