کارت بازرگانی

انحلال باند سازمان یافته جعل مدرک برای دریافت کارت بازرگانی

انحلال باند سازمان یافته جعل مدرک برای دریافت کارت بازرگانی 700 290

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: به‌دنبال پایش کارت‌های بازرگانی متوجه شدیم باندی به‌صورت سازمان یافته اقدام به جعل مدرک، پرداخت رشوه و همچنین سوءاستفاده از هویت افراد برای دریافت کارت بازرگانی می‌کرده است. پس از کشف ارتباطات و دامنه حضور این باند به سرعت از طریق هماهنگی با نهادهای ذی‌ربط فرآیند برخورد با این گروه را آغاز کردیم.

خوانساری بیان کرد: این باند موفق به دریافت تعدادی کارت بازرگانی با این روش و ثبت‌سفارش کالا شده بود. اما اقدام به موقع اتاق تهران موجب شد تا در فاز اول و پس از ابطال کارت‌های بازرگانی که از این طریق دریافت شده بود، مانع از ترخیص کالاهای وارد شده توسط این گروه از گمرک شویم. در فاز دوم و با حضور دستگاه‌های مربوطه و همکاری و هماهنگی لازم، این باند پس از انجام تحقیقات خنثی و تمامی افراد درگیر آن مورد پیگرد قانونی قرار گرفتند. رئیس اتاق تهران اضافه کرد: برای اطمینان بیشتر اتاق تهران اقدام به پایش تمام کارت‌های بازرگانی صادر شده طی دوره زمان بحران ارزی کرد تا هیچ مورد دارای تخلفی باقی نماند.

وی افزود: اتاق تهران خرداد ماه تمامی اطلاعات و جزئیات لازم را در اختیار وزارت صنعت و گمرک قرار داد که پیش از آغاز فرآیندهای نظارتی، این دو مجموعه اقدام به توقف فعالیت‌های موارد مشکوک کنند. همچنین شرح کامل اتفاقات در همین دوره به اطلاع مقامات عالی‌رتبه ذی‌ربط رسید. رئیس اتاق تهران ادامه داد: بروز این اتفاقات سبب شد تا طی فصل بهار و تابستان سختگیری‌های اتاق برای صدور کارت بازرگانی افزایش یابد و همچنین فرآیند پایش کارت‌های بازرگانی صادر شده هم با حضور اکیپ‌های حقوقی به انجام رسید که شاید این حضور برای صاحبان کارت بازرگانی دشوارهایی را ایجاد کرد. امیدوارم صاحبان کارت بازرگانی حساسیت این دوره زمانی را درک کنند. اتاق هم از صاحبان اصیل کارت بازرگانی به جهت سختگیری‌های این دوره زمانی عذرخواهی می‌کند.

کسب‌وکار، ارزیابی مناسب‌ترین و نامناسب‌ترین مؤلفه‌ها
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید