اقدام جدید گمرک برای تسریع در ترخیص مواد اولیه

امضای دیجیتال دستگاه های دولتی پای ترخیص تمامی کالاها

امضای دیجیتال دستگاه های دولتی پای ترخیص تمامی کالاها 500 229

گمرک ایران از امضای دیجیتالی دستگاهها پای ترخیص تمامی کالاها خبر داد و اعلام کرد : این موفقیت به کمک پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک فراهم شده است .

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ ایجاد بستر های امن تبادل اطلاعات با درج امضای دیجیتال کلیه دستگاه های دخیل در حوزه تجارت از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی فراهم شده و امضای دیجیتال دستگاههای مجوز دهنده از طریق سامانه گمرک قابل ردگیری است .

بنابراین گزارش ، این اقدامات منجر به ایجاد بستر سالم برای انجام تشریفات گمرکی و همچنین کنترل و نظارت دقیق بر نحوه انجام تشریفات و صدور مجوز های ورود و ترخیص کالا گردیده است.

یکی از مهمترین نتایج این اقدام با توجه به اتفاقات اخیر حادث شده در حوزه خودرو ثبت امضای دیجیتال دستگاهها و نمایندگی های رسمی خودرو در زمان انجام تشریفات گمرکی خودروهای وارداتی بوده که تنها اطلاعات قابل استناد برای شناسایی تخلفات بزرگ در این حوزه صرفاً اطلاعات سامانه جامع و پنجره واحد تجارت فرامرزی است .

همچنین ایجاد بستر های امن تبادل اطلاعات با درج امضای دیجیتال با کلیه دستگاه های دخیل در حوزه تجارت که قابل ردگیری است منجر به ایجاد بستر سالم برای انجام تشریفات گمرکی گردیده که کنترل و نظارت دقیق بر نحوه انجام تشریفات و صدور مجوز های ورود و ترخیص کالا را فراهم کرده است. از جمله همین موارد وجود اسناد و مدارک الکترونیک با امضای دیجیتال در خصوص خودرو های دارای ثبت سفارشات غیر قانونی بوده که علاوه بر ارسال الکترونیک با امضای دیجیتال این ثبت سفارشات از طریق سامانه تجارت به گمرک ، کلیه شماره های VIN مورد تأیید نمایند گی های مربوطه قرار گرفته است .

هشدار بخش‌خصوصی نسبت به بوروکراسی سنگین دولتی در آستانه تحریم‌ها
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید