تلاش در راستای تسهیل قوانین و مقررات مخل و زائد و بهبود فضای کسب و کار

تلاش در راستای تسهیل قوانین و مقررات مخل و زائد و بهبود فضای کسب و کار 700 260 poweruser

جلسه رفع موانع اعضاء انجمن بادکتر نیارکی مدیر کل صنایع غذایی

تلاش هیئت مدیره در راستای تسهیل و بهبود فضای کسب و کار اعضا

عصر دیروز سه شنبه ۲۰ آذرماه جلسه هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی جهت پیگیری و حل مشکلات اعضای انجمن جلسه ای با دکتر صادقی نیارکی مدیر کل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور محسن صفدری معاون مدیرکل و یکی از مشاورین ایشان در محل آن وزارتخانه برگزار شد.

در این نشست که به منظور بررسی و حل مشکلات حال حاضر و پیش روی واردکنندگان تشکیل شده بود، محمد فراهانی رئیس هیئت مدیره انجمن به تشریح تخصصی مشکلات از آغاز شامل معضلات ثبت سفارش، دریافت مجوزها، قوانین و مقررات مخل و زائد، حمل، ترخیص، گمرک و مشکلات نقل و انتقال ارز و همچنین تمام موارد دیگر در این حوزه پرداخت.

در ادامه احمدرضا فرشچیان نائب رئیس هیئت مدیره انجمن نیز در پی سخنان محمد فراهانی چرخه ی ورود مواد اولیه مورد نیاز در داخل کشور را با ارائه پرونده های مشکلات اعضا با جزئیات و اشاره به موانع بسیار شرح داد.

کورش بهپور، محمد امیری سامانی، سارنگ اتحادی، و فائزه زارع از دیگر اعضای هیئت مدیره نیز در ادامه به شرح کامل از مرحله تخصیص و تأمین ارز تا نهایی ترین وضعیت در روند واردات به کشور پرداختند.

اعضای هیئت مدیره انجمن به نمایندگی از کلیه اعضای انجمن با صیانت از حقوق این فعالان اقتصادی تمام موارد و معضلات موجود را که پیشتر اعضای انجمن به هیئت مدیره ارائه داده بودند و همچنین تمامی موارد و مشکلاتی که در آینده با وجود قوانین و مقررات در وضعیت حال حاضر بروز خواهد نمود را به تفضیل بیان داشتند.

هیئت مدیره انجمن در اظهارات خود با تکیه بر آمار و مکتوبات جمع آوری شده از اعضای انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی و همچنین شرکت های تولیدی داخل در حوزه صنایع غذایی و آشامیدنی که وابستگی مستقیم به واردات شرکت های عضو انجمن دارند، به شرح وضعیت خطر در حوزه های خرد و کلان اقتصاد کشور از جمله تعطیلی کارخانجات تولیدی داخل، ایجاد رانت، قحطی مواداولیه، قاچاق کالا، افزایش بیکاری و به تبع آن مشکلات بیشمار دیگر را برشمردند.

در ادامه این نشست صادقی نیارکی مدیر کل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از استماع سخنان هیئت مدیره انجمن، سؤالاتی در خصوص نحوه ی انجام امور انتقال ارز، صدور مجوزها، گمرکات و حمل به داخل طرح کرد که نمایندگان انجمن پاسخ مجدد ارائه نمودند.

صادقی نیارکی ضمن مراجعه به آمار مکسوبه از گمرک در حیطه واردات مواداولیه صنایع غذایی کشور و قرائت آمار، به وجود موانع و مشکلات اذعان نمود و در ادامه افزود: ما در وزارت صنعت به دنبال یافتن راهی برای آسان کردن واردات هستیم اما بسیاری از بخشنامه ها و قوانین و مقررات در حوزه واردات و صادرات وجود دارد که ما در جایگاه تغییر و حل مسائل نیستیم. اما با وجود تمام موارد موجود، این دفترکل با تمام قوا و توانایی خود در جهت کم کردن و حل مشکلات موجود در حال تلاش می باشد.

شایان ذکر است هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی پیرو نشست پیشین خود با مدیر کل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، آئین نامه اجرایی کمیته مشترک مشورتی مواد غذائی و آشامیدنی را به ایشان ارائه کردند تا در روند تصمیم گیری ها برای این حوزه، انجمن به عنوان بازوی مشورتی که در بخش اجرا احاطه کامل به شرایط دارد، مورد مشورت برای کمک رسانی به این وزارتخانه قرار گیرد.

صدور مجوز کسب و کار در ۶ حوزه تسهیل می شود
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید