واردات مواد اولیه و قطعات تولید به مناطق آزاد و ویژه بدون ثبت سفارش مجاز شد

واردات مواد اولیه و قطعات تولید به مناطق آزاد و ویژه بدون ثبت سفارش مجاز شد 700 260

بر اساس بخشنامه معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در بخشنامه ای به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد : واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی بدون ثبت سفارش مجاز است و نیاز به ثبت سفارش ندارد .

مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی در این بخشنامه فهرستی از فهرست ۳۲۴۳ ردیف تعرفه‌ ای که ورود آنها به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی نیازی به ارائه ثبت سفارش ندارد را به گمرکات سراسر کشور ابلاغ و اعلام کرد : به منظور تسهیل در فرآیند تولید داخلی در کشور، واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در چهارچوب فهرست اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت، براساس مقررات این مناطق و بدون ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجاز است.

این بخشنامه شامل گمرکات اجرایی مستقر در مناطق آزاد کیش، قشم، چابهار، اروند، انزلی، ارس و ماکو و تمامی مناطق ویژه اقتصادی می شود . متن کامل بخشنامه مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران خطاب به گمرکات کشور بدین شرح است :

به پیوست تصویر مصوبه شماره ۱۱۸۸۷۵‏/ت۵۶۰۲۸ه مورخ۱۱‏/۰۹‏/۹۷ هیأت محترم وزیران درخصوص تسهیل در فرآیند تولید داخلی در کشور و واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری ‏- صنعتی و ویژه اقتصادی و نامه شماره ۲۵۷۴۳۷‏/۶۰ مورخ ۵‏/۱۰‏/۹۷ وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت متضمن فهرست ۳۲۴۳ ردیف تعرفه‌هایی که ورود آنها به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی نیازی به ارائه ثبت سفارش ندارد ارسال و اعلام می‌دارد براساس مفاد بند یک مصوبه صدرالاشاره: “به منظور تسهیل در فرآیند تولید داخلی در کشور، واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در چهارچوب فهرست اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت، براساس مقررات این مناطق و بدون ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجاز است.” خواهشمند است دستور فرمایید با رعایت کامل مقررات بررسی و اقدام نمایند. بدیهی است ورود کالاهای فهرست مزبور به سرزمین اصلی از مناطق یادشده مستلزم رعایت کامل مقررات مربوطه می‌باشد.

ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همچنین از اقدام اورژانسی گمرک  برای تعیین تکلیف کالاهای انباشته شده در بنادر خبر داد و اعلام کرد : تیم فنى دفاتر ستادى گمرک به سرپرستی اینجانب از شنبه در بندر شهید رجایی مستقر می شود .

وی افزود : من به همراه مدیران و معاونین دفاتر ستادى از شنبه هفته آینده در گمرک شهید رجایى حضور یافته و مشکلات و مسائل گمرک مذکور را مورد بررسى قرار خواهیم داد .

ارونقی گفت : انتظار داریم صاحبان کالا و مراجعین هرگونه مشکلى در روند انجام تشریفات کالاهاى خود در تمامى رویه هاى گمرکى دارند به اینجانب منعکس یا در گمرک مذکور حضور داشته باشند تا به این مشکلات رسیدگى و در صورت امکان نسبت به رفع مشکل و در غیر اینصورت نسبت به پیگیرى آنها از مراجع ذیربط اقدام شود.

جهت دریافت کلیه ابلاغ ها و فهرست ردیف تعرفه های تعیین شده برای واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بدون نیاز به ثبت سفارش کلیک کنید

دولت خلف وعده کرد؛ افزایش سقف تعهد ارزی
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید