SPV رسماً راه اندازی شد

SPV رسماً راه اندازی شد

SPV رسماً راه اندازی شد 700 260

SPV رسماً راه اندازی شد

وزرای امور خارجه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلستان از آغاز به کار رسمی کانال ویژه مالی تجارت با ایران (SPV) خبر دادند.

به گزارش  رویترز، هایکو ماس، ژان ایو لودریان و جرمی هانت که به بخارست سفر کرده‌اند، با حضور در جمع خبرنگاران از آغاز به کار رسمی ساز و کار مالی ویژه تجارت با ایران (SPV) خبر دادند.

وزیر امور خارجه آلمان در این نشست خبری گفت: «هدف ما از حفظ تجارت با ایران ارسال پیامی به همگان است که اگر در مسئله‌ای آن‌ها دیدگاه‌های متفاوتی داشتند، اروپا از آن‌ها پیروی نخواهد کرد و ما راه خودمان را خواهیم رفت.»

فدریکا موگرینی در حاشیه نشست وزرای دفاع و خارجه اعضای اتحادیه اروپا در پایتخت رومانی با اشاره به موضوع کانال ویژه مالی اروپا و ایران گفت: «مسئله ثبت SPV تا ساعاتی دیگر توسط وزرای امور خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان اعلام خواهد شد.»

با توجه به سخنان وزرای خارجه سه کشور اروپایی، SPV در حال حاضر تنها برای تجارت غذا و دارو استفاده خواهد شد و امکان دارد در آینده به مسائل دیگری چون فروش نفت نیز اختصاص یابد.

سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان که از امضاکنندگان توافق هسته‌ای با ایران هستند، مسئولیت این سازوکار را به عهده خواهند داشت؛ به این‌گونه که پاریس میزبان آن است، آلمان مدیریتش را بر عهده دارد و انگلیس مسئول حسابرسی آن خواهد بود.

ثبت رسمی سوئیفت غیردلاری اروپا به این معناست که شعبه‌های اروپایی و ایرانی آن، حساب شرکت‌های بدهکار و بستانکار طرفین را تسویه خواهد کرد.

با خروج ایالات متحده از برجام در اردیبهشت ۹۷، اتحادیه اروپا وعده داد تا تدبیری بیندیشد که به وسیله آن منافع اقتصادی ایران از برجام تأمین شود اما این وعده تا امروز محقق نشده بود.

استعفای وزیر بهداشت صحت دارد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید