مشارکت در انتخابات

جامعه آماری رأی‌دهندگان در انتخابات ۱۱ اسفند چگونه است؟

جامعه آماری رأی‌دهندگان در انتخابات ۱۱ اسفند چگونه است؟ 700 260

جامعه آماری رأی‌دهندگان در انتخابات ۱۱ اسفند چگونه است؟

واحد فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی تهران گزارش داد

تعداد کل کارت‌های بازرگانی و عضویت مجاز به شرکت در انتخابات اتاق تهران ۱۵ هزار و ۱۳۵ کارت است که از این تعداد تنها ۴۳۹ کارت در دسته «عضویت حقیقی» قرار دارد.

واحد فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن ‌و‌ کشاورزی تهران در آستانه انتخابات ۱۱ اسفندماه سال جاری و با هدف ایجاد شفافیت در انتخابات پیش رو، گزارشی از جامعه آماری صاحبان رأی در این انتخابات را منتشر کرد.

بنا بر این گزارش، داده‌های واحد فناوری اطلاعات اتاق تهران نشان می‌دهد تعداد ۱۵ هزار و ۱۳۵ عضو اتاق تهران حائز شرایط رأی دادن در نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان هستند. برابر آیین‌نامه تشکیل و نحوه فعالیت هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، دارندگان کارت های بازرگانی حقوقی و حقیقی و کارت عضویت حقوقی با حداقل یک سال سابقه و اعتبار، در این دوره اجازه حضور در انتخابات را خواهند داشت. هم‌چنین کارت عضویت حقیقی با سابقه حداقل ۱۸ ماه و شرط اعتبار در روز انتخابات می‌توانند رأی بدهند.

گزارش آماری واحد فناوری اطلاعات اتاق تهران نشان می‌دهد که از تعداد ۱۵ هزار ۱۳۵ دارنده حق رأی در این انتخابات، ۱۲ هزار ۳۴۶ نفر دارای کارت بازرگانی و ۲ هزار ۷۸۹ نفر نیز دارای کارت عضویت هستند.

این در حالی است که از تعداد کل دارندگان کارت بازرگانی مجاز برای حضور در انتخابات هفته آینده، ۱۰ هزار ۶۹۱ نفر دارای کارت بازرگانی حقوقی و یک هزار ۶۵۵ نیز دارای کارت بازرگانی حقیقی هستند.

آمار رأی‌دهندگان دارای کارت عضویت

جامعه آماری رأی‌دهندگان در انتخابات 11 اسفند چگونه است؟داده‌های آماری واحد فناوری اطلاعات اتاق تهران نشان می‌دهد تعداد کارت‌های عضویت حقیقی که برای شرکت در انتخابات ۱۱ اسفند ماه مجاز شمرده می‌شوند، ۴۳۹ کارت است.

بر اساس این بررسی، از تعداد کل ۲ هزار و ۷۸۹ کارت‌ عضویت مجاز به رأی‌دهی در انتخابات، ۲ هزار ۳۵۰ کارت متعلق به اشخاص حقوقی و تنها ۴۳۹ کارت متعلق به اشخاص حقیقی است.

این آمار رسمی نشان می‌دهد که تعداد دارندگان کارت عضویت حقیقی مجاز به حضور و مشارکت در انتخابات فاصله چشمگیری با برخی گمانه‌زنی‌ها و شایعات مطرح شده دارد.

لازم به ذکر است کارت‌های بازرگانی حقیقی و حقوقی و کارت عضویت حقوقی با سابقه یکساله و شرط معتبر بودن در روز انتخابات مجاز به رأی دادن هستند. کارت‌های عضویت حقیقی نیز باید ۱۸ ماه (یک سال و نیم) سابقه و در روز ۱۱ اسفند معتبر و فعال باشند.

اخبار مرتبط:

امکان ورود نهاد مالی سوئیسی به اینستکس
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید