ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار

ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار

ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار 700 260

ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار

عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار ارزیابی می‌شود

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در راستای اجرای ماده ۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، برای نخستین بار با اجرای طرح نظرسنجی از فعالان اقتصادی کشور، عملکرد سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه سه قوه مرتبط با محیط کسب‌وکار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

در این آمارگیری که به صورت سالانه برگزار خواهد شد عملکرد دستگاه‌های استانی و ملی در ارتباط با بهبود فضای کسب وکار، تسهیل در فرایندهای اداری و صدور مجوزها، رسیدگی به موقع و عادلانه به شکایات و همچنین نحوه رفتار کارکنان سازمان‌های مزبور با فعالان اقتصادی، سنجش و امتیاز عملکرد هریک از دستگاه‌ها در مقیاس ۱ تا ۱۰ تعیین خواهد شد.

همانگونه که در طرح پایش ملی محیط کسب وکار نیز مورد توجه قرار گرفته است امتیاز ۱ به معنی رضایت کامل از عملکرد دستگاه و امتیاز ۱۰ به معنی عدم رضایت از عملکرد دستگاه خواهد بود.

در نخستین دوره از اجرای این طرح که از روز شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ آغاز خواهد شد، عملکرد ۴۰ سازمان ملی و استانی در جهت بهبود فضای کسب وکار در سال ۱۳۹۷ مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

پرسشنامه الکترونیکی این طرح روی پورتال خدمات الکترونیکی اتاق ایران در دسترس قرار گرفته و بیش از ۳۴۰۰ فعال اقتصادی منتخب از زیرمجموعه سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون می‌توانند به مدت ۲۰ روز با مراجعه به این سامانه و تکمیل پرسشنامه، در این طرح ملی مشارکت کنند.

همچنین برای آن دسته از فعالان اقتصادی که امکان مراجعه مستقیم به سامانه وتکمیل اینترنتی پرسشنامه را ندارند نیز امکان آمارگیری تلفنی از سوی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران فراهم شده و تا پایان اجرای طرح، با برقراری تماس از سوی کارشناسان اتاق، نسبت به تکمیل پرسشنامه نظرسنجی از فعالان اقتصادی، اقدام خواهد شد.

نتایج این طرح تا پایان خردادماه سال جاری به صورت عمومی منتشر خواهد شد و همچنین در اختیار مسئولان کشور و فعالان اقتصادی قرار خواهد گرفت.

بر اساس ماده ۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، اتاق‌ها موظفند به منظور اطلاع سیاستگذاران از وضعیت محیط کسب و کار در کشور، شاخص‌های ملی محیط کسب و کار در ایران را تدوین و به طور سالانه و فصلی حسب مورد به تفکیک استان‌ها، بخش‌ها و فعالیت‌های اقتصادی، سنجش و اعلام کنند.

اخبار مرتبط:

افزایش مهلت قانونی ثبت سفارش کالاها از سه ماه به شش ماه
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید