دسترسی آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران

دسترسی آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران 700 260 poweruser

دسترسی آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران

دسترسی آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران

گمرک ایران هر گونه محدودیت در دسترسی به آمار تجارت خارجی را تکذیب کرد.

گمرک ایران با تکذیب هر گونه محدودیت در دسترسی به آمار تجارت خارجی اعلام کرد : دسترسی آسان و آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران بدون محدودیت همچنان امکان پذیر است.

در توضیحات گمرک آمده است: اطلاعات واردات و صادرات تمامی ردیف های تعرفه ای که برای ورود یا خروج آنها تشریفات گمرکی انجام و مجوز صادر شده به تفکیک نوع کالا ، ارزش دلاری ، ارزش ریالی ، کشور صادرکننده یا وارد کننده و گمرک ورودی یا خروجی در سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir به صورت ماهیانه و سالانه موجود است و علاوه بر آن آمار روزانه اقلام عمده نیز جهت بهره برداری در سایت گمرک ایران قرار می گیرد.

گمرک ایران تاکید کرده است: یکی از اقدامات مهم گمرک همزمان با الکترونیکی شدن فراهم آوردن امکان دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات تجارت خارجی کشور بوده است که این موضوع از سیاستهای محوری و اصلی مسئولان گمرک بوده و با جدیت تداوم خواهد یافت.

دسترسی آزاد به اطلاعات تجارت خارجی در سایت گمرک ایران

بر این اساس در حال حاضر به کمک گمرک الکترونیک بزرگترین بانک اطلاعات تجارت خارجی کشور در گمرک تشکیل و اطلاعات قابل انتشار در سایت گمرک قرار داده می شود و بخش زیادی از اطلاعات فعالیت افراد حقیقی و حقوقی در حوزه واردات ، صادرات و ترانزیت جزو اطلاعات خصوصی افراد محسوب شده و به صورت عمومی امکان انتشار ندارد.

با راه اندازی سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک این امکان فراهم شده است که اطلاعات تمامی محموله ها به تفکیک دهها آیتم در این سامانه ذخیره سازی شده و در هر شرایط زمانی و مکانی امکان رهگیری این اطلاعات در بخش مدیریت اطلاعات سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی وجود دارد.

در این توضیحات تاکید شده است : گمرک زمانی که مجوز ها را وصول کرد آن زمان اجازه ترخیص می‌دهد. گمرک حلقه آخر تجارت خارجی است و ۳۷ سازمان متولی صدور مجوز ها است .

اخبار مرتبط: خاص نگری و شعار زدگی آفت فعالیت اقتصادی / مشمولان جدید تامین ارز۹۸ / گمرک ایران و وزارت صمت صف‌های ورود کالا کاهش می‌یابد؟ / واردات کالاهای واسطه‌ای در سرلیست / پیش ثبت نام بازار متشکل ارزی آغاز شد / شرط صدور اعلامیه تامین ارز برای واردکنندگان / ارز صادراتی تصمیمات جدید و ابهامات جدید / راهکارهای سه‌گانه بخش‌خصوصی برای مدیریت بحران / جزئیات نحوه برگشت ارز صادراتی تصویب شد / به همت انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی تصویب شد / پیشنهاد راهکار عملیاتی فعالان اقتصادی برای خروج از تنگنای ارزی / دستورالعمل جدید گمرک برای جلوگیری از رسوب کالا  / نیاز واحدهای تولیدی به نقدینگی ۳ برابر شده است / بررسی پرونده های IRC و GMP / ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار / نشست با مدیر کل فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو / اولویت ویژه ثبت سفارش و تأمین ارز امسال با مواد اولیه و واسطه ای است / فروش مستقیم ارز صادراتی به واردکنندگان عملیاتی شد / گشایش سوم در واردات / روش و محدوده ارائه خدمات بانک کونلون چین / واردات مواداولیه شرط مهم تداوم تولید / بدل ایران به تحریم سوئیفت / راه اندازی بازار متشکل ارزی تا ۲ هفته آینده + ویدئو / مقررات ارزی

برنامه آموزشی دوره تیر ماه منتشر شد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید