به نشانگرهای رنگی مندرج در بسته بندی محصولات غذایی توجه کنید

به نشانگرهای رنگی مندرج در بسته بندی محصولات غذایی توجه کنید

به نشانگرهای رنگی مندرج در بسته بندی محصولات غذایی توجه کنید 700 260

به نشانگرهای رنگی مندرج در بسته بندی محصولات غذایی توجه کنید

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در نشست خبری گفت: مردم در خرید محصولات غذایی به نشانگرهای رنگی درج شده بر روی بسته بندی ها توجه کنند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: در کشور ما، فقط ۵ درصد افراد جامعه خرید محصولات غذایی را با توجه به نشانگرهای رنگی الصاق شده بر روی بسته بندی محصولات غذایی، انجام می دهند. در این زمینه فرهنگ سازی نشده و اطلاع رسانی های کافی صورت نگرفته است و هنوز این برچسب های رنگی، بر خرید مردم نفوذ کافی نداشته است.

دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری که با حضور دکتر اکبری، مشاور عالی وزیر بهداشت و خبرنگاران با موضوع بسیج ملی کنترل فشار خون برگزار شد، درخصوص برچسب های نشانگر رنگی بر روی بسته بندی محصولات غذایی، اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار مثبتی که در کشور ما عملیاتی شد، درج برچسب های نشانگر رنگی بر روی بسته بندی محصولات غذایی است. ایران، اولین کشوری است که در آن، تقریبا بر روی تمامی فرآورده های غذایی بسته بندی شده، برچسب های رنگی نشانگر تغذیه ای درج می شود. این موضوع به صورت اجباری در صنعت غذایی پیگیری شده و بر روی تمامی محصولات غذایی بسته بندی شده، این نشانگر الصاق می شود. سایر کشورها که این اقدام را انجام داده اند، پوشش کاملی نداشته و این امر به صورت کامل محقق نشده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: در این نشانگرهای رنگی تغذیه ای، میزان مصرفی چهار ماده نمک، چربی، چربی ترانس و قندهای ساده، در تمامی محصولات وارداتی و تولید داخل، مشاهده می شود. اما در کشور ما، فقط ۵ درصد افراد جامعه از این موضوع مطلع بوده و خرید محصولات غذایی را با توجه به نشانگرهای رنگی الصاق شده بر روی بسته بندی محصولات غذایی، انجام می دهند. در این زمینه فرهنگ سازی نشده و اطلاع رسانی کافی نیز صورت نگرفته است و هنوز این برچسب های رنگی، بر خرید مردم نفوذ کافی نداشته است.

دکتر جهانپور در پایان تصریح کرد: در این نشانگرها، به صورت دقیق، نشان داده شده است که در یک واحد مصرفی از محصول، چه میزان، قند، نمک، چربی و چربی ترانس، استفاده شده است. در این نشانگر، از سه رنگ زرد و سبز و قرمز استفاده شده است. رنگ قرمز نشان دهنده بالا بودن میزان دریافتی از هر کدام از چهار مواد ذکر شده بوده و رنگ زرد حد متوسط و رنگ سبز، حد ضعیف را نشان می دهد.

فشار سازمان امور مالیاتی بر فعالان اقتصادی/گره‌هایی که باز نشد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید