بسته حمایتی سازمان استاندارد برای تسهیل فضای کسب‌وکار

بسته حمایتی سازمان استاندارد برای تسهیل فضای کسب‌وکار 700 260 poweruser

بسته حمایتی سازمان استاندارد برای تسهیل فضای کسب‌وکار

بسته حمایتی سازمان استاندارد برای تسهیل فضای کسب‌وکار

نیره پیروزبخت در نامه‌ای به غلامحسین شافعی اعلام کرد

رئیس سازمان ملی استاندارد در نامه‌ای به رئیس اتاق ایران، بسته حمایتی این سازمان برای تسهیل فضای کسب‌وکار و حمایت از واردات مواد اولیه و تجهیزات موردنیاز تولید را ارسال کرد. البته این بسته حمایتی در مردادماه سال گذشته و به مناسبت سال حمایت از کالای ایران تصویب شده و حالا به نظر می‌رسد در سال رونق تولید قرار است مفاد این بسته بیش‌ازپیش اجرایی شود.

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان استاندارد ایران به پیوست نامه‌ای خطاب به غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بسته حمایتی این سازمان برای تسهیل فضای کسب‌وکار و حمایت از واردات مواد اولیه و تجهیزات موردنیاز واحدهای تولیدی را ارسال کرد.

بسته حمایتی سازمان استاندارد ایران مصوب ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ بوده و به مناسبت شعار سال گذشته، یعنی سال حمایت از کالای ایرانی تدوین شده است اما در مفاد آن به مسائلی اعم از حمایت از تولید ملی، تسهیل کسب‌وکار و رفع موانع در حوزه‌های تولید، صادرات و واردات توجه شده است.

در این بسته حمایتی، فرایند ثبت مواد اولیه و حد واسط به ادارات کل استاندارد استان‌ها تفویض شده به واحدهای تولیدی اجازه داده شده است پس از درج فهرست مواد اولیه و حدواسط وارداتی موردنیاز سالانه خود در سربرگ واحد تولیدکننده و اخذ تائیدیه از دستگاه صادرکننده فعالیت در استان مربوطه، ثبت مواد اولیه و حدواسط را توسط اداره کل استاندارد استان مربوطه انجام دهند. همچنین امور مربوط به دریافت مدارک، بررسی فرایند و صدور گواهینامه ثبت کالا طبق مقررات ذی‌ربط نیز به ادارات کل استان‌ها تفویض شده است.

بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد در ۱۷ بند، با توجه به شرایط فعلی کشور و با تامید بر تفویض اختیارات لازم به مدیران کل استاندارد استانی مشتمل بر ثبت کالا، ثبت مواد اولیه و حدواسط، تصمیم نهایی کمیته رسیدگی به اعتراضات، تفویض اختیار کمیته فنی استان، تعیین تکلیف کالاهای وارداتی و صادراتی دارای نقص نشانه‌گذاری و تسهیل صادرات در ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ با یک سال اعتبار تصویب شده و اجرای مفاد آن در صورت مغایرت با روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌های قبلی لازم‌الاجراست.

حالا بر اساس نامه‌ای که رئیس سازمان استاندارد با هدف اعلام و یادآوری بسته حمایتی این سازمان به رئیس اتاق ارسال شده است، می‌توان انتظار داشت اعتبار اجرای این بسته حمایتی بعد از یک سال همچنان تمدید شود و فرایند تفویض اختیار مسئولیت‌ها به ادارات کل استانی تداوم داشته باشد.

اخبار مرتبط: اقتصاد : تجدیدنظر در سیاست ارز رانتی / پشت صحنه رسوب کالاها / بخش‌خصوصی ؛ اتاق تجارت یا اتاق واردات؟ / خطرات در کمین بنگاه‌های اقتصادی بخش‌خصوصی / همکاری بخش ‌خصوصی و دولت برای ارتقای امنیت غذایی / مخالفان تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس ۱۲۰ نفر+اسامی  حذف گواهی مبدا از اسناد ضمیمه اظهارنامه گمرکی / سامانه حل اختلافات تجاری با شرکت‌های هندی / مداخله، منطق اقتصادی ندارد / تکالیف قانونی سازمان تامین اجتماعی در برابر فعالان اقتصادی / به نشانگرهای رنگی مندرج در بسته بندی محصولات غذایی توجه کنید / برنامه آموزشی دوره تیر ماه منتشر شد / رفع موانع تولید برای توسعه صنایع غذایی / ایمنی مواد غذائی ، دغدغه همگانی / انحراف واردات و صادرات از مسیر اصلی / مدیریت منابع ارزی و ممنوعیت واردات کالاهای غیر ضروری / خاص نگری و شعار زدگی آفت فعالیت اقتصادی / مشمولان جدید تامین ارز۹۸ / گمرک ایران و وزارت صمت صف‌های ورود کالا کاهش می‌یابد؟ / واردات کالاهای واسطه‌ای در سرلیست / سازمان ملی استاندارد / مقررات ارزی

آفت‌های چندگانگی نرخ ارز
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید