فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری برای واردات در سال ۹۸ منتشر شد

فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری برای واردات در سال ۹۸ منتشر شد 700 260 poweruser

فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات در سال ۹۸ منتشر شد

فهرست کالاهای مشمول استاندارد اجباری برای واردات در سال 98 منتشر شد

سازمان ملی استاندارد ایران، فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات با اعمال آخرین تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ را منتشر کرد.

 رعایت مفاد این فهرست از اول تیرماه امسال لازم الاجراست و ملاک اعمال آن برای واردکنندگان، زمان ثبت سفارش واردات خواهد بود.

فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات با اعمال آخرین تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ از سوی سازمان ملی استاندارد ایران منتشر شد.

این فهرست مشتمل با دو بخش شامل « فهرست کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری » و «فهرست کالاهای وارداتی مشمول رعایت مقررات فنی» است که از اول تیرماه ۹۸ لازم الاجراست و طبق اعلام سازمان استاندارد، ملاک زمان اعمال این فهرست برای واردکنندگان، زمان ثبت سفارش خواهد بود.

تغییرات اعلام شده در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ در فصل سوم این فهرست به رنگ آبی مشخص شده است.

طبق اعلام سازمان استاندارد، از اول تیرماه امسال، کالاهای عایق حرارتی مورداستفاده در ساختمان بر اساس پشم‌های معدنی، ذرت شیرین منجمد، بلاس زنانه و دخترانه با سر تعرفه ۶۱٫۴ و ۶۲٫۴، فندک‌های قابل استفاده در آشپزخانه و مجموعه کامل صفحه کلاچ مشمول مقررات استاندارد اجباری برای واردات می‌شود.

همچنین نصب برچسب آب برای کالاهای سر دوش، شیرآلات بهداشتی، مخازن آب‌شویه سرویس بهداشتی (فلش تانک) از اول مهرماه ۹۸ الزامی است.

در این فهرست یادآور شده داده شده که فقط واحدهای تولید لامپ روشنایی دارای پروانه بهره‌برداری معتبر، مجاز به واردات اجزا و قطعات لامپ هستند.

از دیگر نکات تذکر داده شده در مقدمه این فهرست، ملزم شدن واردات تراکتورهای کشاورزی با سر تعرفه ۸۷۰۱ به ارائه دستورالعمل فارسی از اول آبان ماه ۱۳۹۸ است.

در نشست انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی بررسی شد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید