کرسی اتاق تهران در کمیته‌های تخصصی استاندارد

کرسی اتاق تهران در کمیته‌های تخصصی استاندارد

کرسی اتاق تهران در کمیته‌های تخصصی استاندارد 700 260 poweruser

کرسی اتاق تهران در کمیته‌های تخصصی استاندارد

کرسی اتاق تهران در کمیته‌های تخصصی استاندارد

تفاهم‌نامه همکاری میان اداره‌کل استاندارد تهران و اتاق تهران امضا شد

اداره کل استاندارد تهران براساس قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و براساس تفاهم‌نامه‌ای دوجانبه، به اتاق تهران کرسی‌هایی برای حضور در کمیته‌های تخصصی خود اختصاص داد

با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان اتاق بازرگانی تهران و اداره کل استاندارد استان تهران، زمینه هم‌افزایی بیشتر بخش‌خصوصی و دولت در تدوین و اجرای قوانین و مقررات مرتبط با استاندارد،کرسی اتاق تهران در کمیته‌های تخصصی فراهم شد.

این تفاهم‌نامه که به تازگی و طی نشستی، به امضای دبیرکل اتاق تهران و مدیرکل اداره استاندارد استان تهران رسیده‌، شرایط حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در جلسات تصمیم‌گیری مرتبط با صنایع و واحدهای اقتصادی را تسهیل کرده ‌است به طوری که از این پس، اتاق بازرگانی تهران در برخی کمیته‌های اداره کل استاندارد استان تهران دارای کرسی است و نماینده بخش‌خصوصی در این جلسات حق رأی خواهد داشت.

محمودرضا طاهری، مدیرکل استاندارد استان تهران، با بیان اینکه بر اساس قانون بهبود مستمر فضای کسب‌و‌کار، تمامی دستگاه‌های دولتی در تدوین مقررات و دستورالعمل‌ها مکلف به مشورت با بخش‌خصوصی هستند، گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری، در کمیته علائم اداره‌کل استاندارد استان تهران که وظیفه بررسی اهدا یا ابطال نشان استاندارد به واحدهای صنعتی را برعهده دارد، یک کرسی با حق رأی به نماینده اتاق بازرگانی تهران تخصیص یافته ‌است.

وی همچنین از کرسی دائم اتاق تهران در هیات ارزیاب استان تهران، بر اساس این تفاهم‌نامه خبر داد و افزود: در هیات‌های ارزیاب استان‌ها که به تایید صلاحیت شرکت‌های بازرسی در حوزه صادرات و واردات می‌پردازد نیز نماینده اتاق بازرگانی تهران حضور خواهد داشت.

همچنین به گفته مدیرکل استاندارد استان تهران، طبق این تفاهم‌نامه نماینده اتاق تهران در کمیته متناظر ایران و ایزو حضور خواهد داشت.

طاهری با اشاره به برگزاری اولین همایش روز جهانی ایمنی غذایی که امسال با همکاری اتاق تهران و اداره کل استاندارد استان تهران در محل اتاق تهران برگزار شد، گفت: طی آبان ماه امسال نیز اولین نمایشگاه کالاهای استاندارد شده برتر استان تهران با همکاری اتاق تهران برگزار خواهد شد.

وی در عین حال، از برگزاری جلسات هم‌‌اندیشی مدیران اداره کل استاندارد استان تهران و تشکل‌های اقتصادی وابسته به اتاق در محل اتاق تهران به صورت هر دو هفته یک بار خبر داد و افزود: بر اساس تفاهم‌نامه امضای شده، نماینده اتاق تهران در کمیته انتخاب واحدهای تولیدی نمونه که مراسم معرفی آن نیز طی همایشی در مهرماه و هفته استاندارد برگزار می‌شود، حضور دارد.

طاهری همچنین اعلام کرد که بر طبق این تفاهم‌نامه، اداره کل استاندارد استان تهران و اتاق تهران در زمینه‌های آموزشی نیز همکاری خواهند داشت.

عرضه ۱۷۴ میلیون دلار در سامانه نیما در 20 شهریور 1400
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید