واردات مواد اولیه صنعت غذا پیش نیاز صنایع تولیدی کشور

واردات مواد اولیه صنعت غذا پیش نیاز صنایع تولیدی کشور 700 260 poweruser

واردات مواد اولیه صنعت غذا پیش نیاز صنایع تولیدی کشور

واردات مواد اولیه صنعت غذا پیش نیاز صنایع تولیدی کشور

انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی تشریح کرد: اعلام شرایط اضطرار برای دستیابی به مواد اولیه باکیفیت و مرغوب در صنایع غذایی و آشامیدنی کشور

چهارشنبه سوم مهرماه هیئت مدیره انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی نشستی در سازمان غذا و دارو با حضور دکتر عزیزی مدیر کل اداره فرآورده های غذایی و آشامیدنی در خصوص واردات مواد اولیه صنعت غذا به همراه منصوریان معاون این اداره کل و خانم دکتر صبا برگزار کرد

در ابتدای این نشست محمد فراهانی رئیس هیئت مدیره انجمن ضمن تبریک انتصاب دکتر عزیزی به معرفی اجمالی فعالیت‌های اعضای انجمن پرداخت. رئیس هیئت مدیره انجمن در ادامه سخنان خود افزود: صنعت تولید غذا و آشامیدنی در کشور در حوزه تامین مواد اولیه، دانش فنی و ماشین آلات و تجهیزات بی نیاز از اعضای انجمن نیستند و اعضای انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی پیشتاز خط تولید در صنایع غذایی و آشامیدنی کشور هستند. وی اضافه کرد امروز اینجا گرد هم آمده ایم تا ضمن عرض تبریک به حضرتعالی در کسوت مدیرکل اداره فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو به شرح و بررسی مشکلات اعضای انجمن و دستیابی به راهکارهای عملیاتی که از پیش تر با حضور دکتر مفید دنبال می شد، بپردازیم.

واردات مواد اولیه صنعت غذا پیش نیاز صنایع تولیدی کشور

فراهانی خاطر نشان ساخت تمامی مباحث کنونی طی یکسال اخیر با دکتر مفید مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود که در نهایت بنا به درخواست اداره کل فراورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، انجمن واردکنندگان مواد غذایی چند طرح پیشنهادی به عنوان راهکارهای اجرایی و عملیاتی برای رفع این معضلات ارائه نمود.

دکتر عزیزی مدیر کل اداره فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ضمن عرض خوش آمد به هیئت مدیره انجمن به تشریح سیاست ها و اولویت‌های کنونی کشور پرداخت. وی در ادامه افزود: سیاست گزاری و اولویت اقتصاد کشور هم اکنون با تولید، رونق تولید در صنایع داخلی و تامین مواد اولیه مورد نیاز در صنایع می باشد و این اداره کل تمام حمایت های خود را در این راستا در پیش خواهد گرفت.

در ادامه اعضای هیئت مدیره انجمن به بیان مشکلات اعضای انجمن که در اختیارات و مسئولیت های سازمان غذا و دارو می باشد پرداختند. ایشان تشریح کردند اعضای انجمن از سال پیش در حوزه هایی دچار مشکل شده اند که دستورالعملها و بخشنامه های آن مربوط به شرایط پیش از وضعیت کنونی حاکم بر اقتصاد کشور بوده است و به تبع آن انجام بخشنامه های موجود که در شرایط کنونی به دلیل وجود تحریم ها امکان پذیر نیستند خارج از عهده فعالان اقتصادی می باشد.

واردات مواد اولیه صنعت غذا پیش نیاز صنایع تولیدی کشور

در پایان این نشست پس از تبادل نظر فیمابین مقرر شد مکاتبات و طرح های پیشنهادی انجمن در دوره جدید مدیریت این اداره کل مورد بررسی قرار گیرد و در ادامه همکاری های انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی با سازمان غذا و دارو نتایج و راهکارهای اجرایی به منظور تسهیل شرایط حاکم از سوی سازمان غذا و دارو به انجمن ارائه گردد.

تجارت ایران پیچیده است
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید