انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی تبیین برنامه داخلی سازی مواداولیه صنعت غذا را در دستور کار قرار دهد

انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی تبیین برنامه داخلی سازی مواداولیه صنعت غذا را در دستور کار قرار دهد 700 260 poweruser

انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی تبیین برنامه داخلی سازی مواداولیه صنعت غذا را در دستور کار قرار دهد

انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی تبیین برنامه داخلی سازی مواداولیه صنعت غذا را در دستور کار قرار دهد

توسعه اقتصادی با توسعه بخش خصوصی بالغ و توانمند شکل می‌گیرد

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با اعضای هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی با بیان اینکه توسعه اقتصادی با توسعه بخش خصوصی بالغ و توانمند شکل می گیرد گفت: انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی به عنوان متولی بازرگانان متعهد، با سابقه و شناسنامه دار تبیین برنامه داخلی سازی مواداولیه صنعت غذا را در دستور کار قرار دهد.

در این نشست محمد فراهانی رئیس هیئت مدیره انجمن بهمراه اعضای هیئت مدیره و دبیر انجمن با صادقی نیارکی، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، محسن صفدری، معاون مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی و همچنین مشاوران خود در بخش های اجرایی به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات مطروحه انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی پرداختند.

فراهانی در این دیدار ضمن تبریک سمت جدید به سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به تشریح مسائل و معضلات اعضای انجمن و تبادل اطلاعات در حوزه مواد اولیه صنعت غذا پرداخت. رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی در ادامه با تأکید بر عمق حساسیت صنعت غذا در سلامت و امنیت جامعه، به اثر گذاری ورود مواد اولیه با کیفیت از مبادی قانونی و اهمیت تسهیل شرایط واردات مواد اولیه صنعت غذای کشور در وضعیت تحریم را به نمایندگی از اعضای این تشکل ملی شرح داد.

اتحادی، زارع و دریانی دیگر اعضای هیئت مدیره این انجمن با تشریح مشکلات در بخش های مختلف از جمله ثبت سفارشات، سقف واردات، کمبود مواد اولیه در صنعت غذا، پروسه طولانی رسیدگی به پرونده های ثبت سفارش و همچنین مشکلات بوجود آمده با شرکای خارجی برآمده از دل تحریم ها، خواستار ایجاد بستر تعاملات مؤثر در راستای حل و تسهیل مشکلات موجود شدند.

صادقی نیارکی ضمن ابراز خرسندی از تداوم تعاملات فیمابین انجمن با معاونت امور صنایع، با بیان این مطلب که انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی به عنوان متولی بازرگانان متعهد، با سابقه و شناسنامه دار می باشد، تصریح کرد: این انجمن می تواند زنجیره ارزش افزوده در صنعت غذای کشور را با هدایت واردات به سمت تولید مواد اولیه در داخل کشور و در حد نهایی استقلال صنعت کشور به سمت صادرات پیش ببرد.

او با تأکید بر اینکه معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در کنار فعالین اقتصادی کشور از جمله اعضای انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی می باشد، افزود: انتظار ما از اعضای بالغ و توانمند انجمن این است که علاوه بر فعالیت های کنونی خود با انتقال دانش فنی از خارج به داخل دوشادوش این معاونت در راستای خروج کشور از واردات صِرف و به تدریج تبدیل واحدهای بازرگانی به تولیدکنندگان در کشور حرکت نمایند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت حلقه اصلی ایجاد زنجیره ارزش را تشکل‌ها و انجمن‌های بخش خصوصی دانست و گفت: دولت باید تسهیل گری و نظارت را انجام دهد و انجمن‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی می توانند بهترین تنظیم کننده روابط بین اعضا و حلقه های این زنجیره باشند.

صادقی نیارکی تصریح کرد: انجمن‌ها و تشکل‌ها در دنیا بار بزرگی از دوش دولت ها برداشته اند و در کشور ما نیز باید این نگرش و باور، هم در دولت و هم در بخش خصوصی تقویت شود.

در پایان مقرر شد انجمن واردکنندگان موادغذایی و آشامیدنی در راستای تقویت بخش تولید در کشور به عنوان بازوی مشورتی این معاونت و با همفکری اعضای توانمند خود با ارائه برنامه استراتژیک انتقال دانش فنی از خارج به داخل و مسائل مرتبط این معاونت را برای دستیابی به تحقق برنامه عمق ساخت داخل یاری رساند.

۹.۴۸ درصد تعهدات ارزی واردکنندگان ایفا نشد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید