برگزاری سمینارهای آموزشی اصول‌ قراردادهای تجاری بین المللی

برگزاری سمینارهای آموزشی اصول‌ قراردادهای تجاری بین المللی 700 260 poweruser

سه سمینار آموزشی با موضوع اصول‌ قراردادهای تجاری بین المللی

برگزاری سمینارهای آموزشی اصول‌ قراردادهای تجاری بین المللی

موسسه آموزش‌ و توسعه منابع انسانی اتاق تهران (ITECC) با همکاری معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران، سه سمینار آموزشی حقوقی با عناوین «اصول قراردادهای تجاری بین‌المللی»، «اصول قراردادهای تجاری بین‌المللی پیشرفته۱» و «اصول قراردادهای تجاری بین‌المللی پیشرفته۲» را در ماه‌های آذر، دی و بهمن سال جاری برگزار می‌کند.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در ادامه برنامه‌های آموزشی خود در نیمه دوم سال، سه سمینار مهم در حوزه بستن قراردادهای تجاری برگزار می‌کند که می‌تواند برای فعالان حوزه تجارت خارجی و بنگاه‌های اقتصادی بسیار کاربردی و حایز اهمیت باشد. در این سه سمینار به نوعی در ادامه هم قرار می‌گیرند، مدرسان مجرب همکار با موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران به تشریح اصول قراردادهای تجاری در حوزه داخلی و بین‌المللی می‌پردازند.

سمینار آموزشی اصول قراردادهای تجاری بین‌المللی (معرفی و کلیات)

نخستین سمینار از سلسله سمینارهای آموزشی اصول قراردادهای تجاری بین‌المللی، روزهای‌ دوشنبه و سه‌شنبه ۱۸ و ۱۹ آذر ماه از‌ ساعت ۱۶ تا ۱۹‌ آذرماه برگزار می‌شود. هدایت این سمینار‌ که قرار است به‌ معرفی‌ و کلیات‌ قرارداد‌ها بپردازد بر عهده نوید رهبر، نیما نصرالهی و حسین طباطبایی خواهد بود.

اقدامات پیش از انعقاد قرارداد (فرآیندهای شناخت متعامل و راستی‌آزمایی)، مذاکره، نگارش قرارداد (بندهای مقدماتی، طرفین قرارداد، تعاریف، موضوع قرارداد، شروط اعلامات و تصدیقات، تضامین، خسارات، شروط جبران خسارات، روش‌های پرداخت و تحویل، تعهدات طرفین، مالیات، واگذاری، خاتمه قرارداد،‌ هاردشیپ، شروط انتخاب قانون حاکم، شرط حل و فصل اختلافات) از مفاهیم مورد بحث در این سمینار‌ است.

سمینار آموزشی اصول قراردادهای تجاری بین‌المللی پیشرفته ۱

سمینار آموزشی اصول قراردادهای تجاری بین المللی پیشرفته ۱ نیز که به طور ویژه به مقوله گونه‌شناسی قراردادهای بین‌المللی معطوف خواهد بود،‌ طی ۴ ساعت آموزشی در بهمن ماه برگزار می‌شود. در اطلاعیه موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق تهران، زمان برگزاری این سمینار، روز سه‌شنبه ۱۷‌ دی ماه اعلام شده و این سمینار از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپا خواهد بود.

سرفصل‌های آموزشی در این سمینار، قراردادهای خرید و فروش بین‌المللی، موضوع قرارداد و تعیین نرخ ارز، انتقال مالکیت و ریسک، حمل و تحویل کالا، موضوعات گمرکی، شرایط پرداخت، قانون حاکم، معرفی کنوانسیون ملل متحد برای قراردادهای فروش بین‌المللی کالا، بررسی نمونه قرارداد فروش اتاق بازرگانی بین‌المللی‌ و قراردادهای توزیع و نمایندگی تجاری، انواع قراردادهای توزیع مبتنی بر فروش و ترتیبات امانی، تعیین محدوده جغرافیایی توزیع، تعهدات طرفین مبنی بر تامین و توزیع کالا، رقابت و بازاریابی، قیمتگذاری و نحوه پرداخت است که توسط سه مدرس این سیمنار، نوید رهبر، نیما نصراللهی و احسان پیراینده ارائه خواهد شد.

سمینار آموزشی اصول قراردادهای تجاری بین المللی پیشرفته ۲

سمینار دیگری که قرار است، با همکاری موسسه آموزش‌ و توسعه منابع انسانی (ITECC) و معاونت امور بین‌الملل اتاق تهران برگزار شود، اصول قراردادهای تجاری بین المللی پیشرفته ۲ است. این سمینار آموزشی روز سه‌شنبه ۱۵‌ بهمن ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برگزار شده و مدرسان آن نوید رهبر، نیما نصراللهی، آرش شاهرخی و محمدرضا نریمانی خواهند بود.

این سمینار آموزشی در ادامه سمینارهای پیشین به مفاهیمی چون انواع قراردادهای فرانشیز یعنی صنعتی، توزیعی، خدماتی، تعیین قلمرو (انحصاری یا غیرانحصاری)، فرایندهای تولید و ارائه خدمت، اعطای حق استفاده از حقوق مالکیت معنوی، پرداخت‌ها، تعهدات مبتنی بر آموزش و انواع قراردادهای پیمانکاری، شرایط عمومی پیمان، شروط متداول در قراردادهای پیمانکاری، حل و فصل اختلافات می‌پردازد.

لازم است توضیح داده شود که شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتآپ‌ها با اخذ معرفی‌نامه از معاونت کسب و کار اتاق بازرگانی تهران و همچنین اعضای اتاق از ۸۰ درصد تخفیف در شهریه هر یک از این سمینار‌ها برخوردار خواهند بود.

علاقمندان به شرکت در این سمینارهای آموزشی می‌توانند با تکمیل و ارسال فرم ثبت‌نام هر کدام از این رویدادها به آدرس ایمیل Edu@tccim.ir آمادگی خود را برای حضور در آنها اعلام کنند. ضمن این که امکان ثبت‌نام به صورت آنلاین نیز از طریق سایت اتاق تهران نیز فراهم است.

دومین نمایشگاه بین المللی لبنیات و صنایع وابسته (IDE2017)
مطالب مشابه

هم‌چنین مخاطبان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۱۰۷۷۳۲ و ۸۸۱۰۷۷۲۳ تماس بگیرند. با توجه به محدودیت ظرفیت، اولویت حضور در این دوره با متقاضیانی است که زودتر ثبت‌نام خود را تکمیل و نهایی کنند.

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید