شرط واردات محصولات وارداتی غذایی خارجی

شرط واردات محصولات وارداتی غذایی خارجی 700 260 poweruser

شرط واردات محصولات وارداتی غذایی خارجی

شرط واردات محصولات غذایی خارجی

محصولات وارداتی که دارای برچسب اصالت هستند، از کانال قانونی وارد کشور شده‌ و مردم می‌توانند از آنها استفاده کنند

مدیر کل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه واردات برخی از مرباها به دلیل موجود نبودن در داخل کشور در حال انجام است، گفت: محصولات وارداتی که دارای برچسب اصالت هستند، از کانال قانونی وارد کشور شده‌ و مردم می‌توانند از آنها استفاده کنند.

محمدحسین عزیزی مدیرکل فرآورد‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره سوژه ثبت‌شده مخاطبان در سامانه فارس من با عنوان «خروج ارز از کشور برای واردات مربا از فرانسه» اظهار داشت: بر اساس قانون واردات محصولاتی که تولید مشابه داخل دارند ممنوع است و سازمان غذا و دارو در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و غذا مجوز واردات به این محصولات را نمی‌دهد.

عزیزی ادامه داد: اما در مواردی شاهد محصولات وارداتی برخی از غذاها مانند مربا یا کنسروها به داخل کشور هستیم که شرط ورود این محصولات این است که ویژگی خاصی داشته باشند و تولید آنها در داخل کشور وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه محصولات وارداتی برخی از مرباها یا کمپوت‌ها مانند آناناس یا برخی از انواع قهوه و کاکائو به دلیل موجود نبودن در داخل کشور در حال انجام است، توضیح داد: محصولات وارداتی که دارای برچسب اصالت هستند، یعنی از کانال قانونی وارد کشور شده‌اند و مردم می‌توانند از آنها استفاده کنند.

مدیرکل فرآورد‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: صرف داشتن برچسب اصالت کالا کافی نیست، به دلیل اینکه در برخی از موارد این گونه کالاها به صورت قاچاق وارد کشور شده و با نصب برچسب‌های جعلی به فروش می رسند.

عزیزی درباره نحوه تشخیص کالای قاچاق از کالای اصلی توضیح داد: مردم می‌توانند با خراشیدن برچسب اصالت کالا کد مربوطه را به شماره ۲۰۰۰۸۸۲۲ پیامک کنند یا اینکه اصالت کالا را از طریق نرم‌افزار موبایلی TTAC بررسی کنند. پس از ارسال کد به این سامانه‌ها در صورت اصیل بودن کالا، توضیحاتی به خریدار ارائه می‌شود و اصالت کالا مورد تایید قرار می‌گیرد و در صورتی که کالا به صورت قاچاق وارد شده باشد، سامانه پاسخی در این باره به خریدار ارائه نمی‌کند.

بانک مرکزی: شرایط تایید صلاحیت مدیران بانک‌ها اعلام شد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید