فراخوان برای ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا

فراخوان برای ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا 700 260 poweruser

ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا

فراخوان برای ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا

فراخوان اتاق ایران برای ارزیابی موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا

معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران با صدور اطلاعیه‌ای از فعالان بخش خصوصی دعوت کرد باتوجه به گذشت یک ماه از عملیاتی شدن موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا، ارزیابی خود را از اجرای این موافقتنامه به اتاق ایران اعلام کنند.

فراخوان اتاق ایران در پی نامه معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی به رئیس اتاق ایران صادر شده است. در این اطلاعیه، از شرکت‌های فعال در زمینه تجارت با کشورهای اتحادیه اوراسیا (روسیه، قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و قرقزستان) دعوت شده با هدف رفع مشکلات احتمالی موجود، به خصوص در بخش کشاورزی و موادغذایی، موارد مدنظر خود را تا یکشنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ به شماره فکس ۸۵۷۳۷۹۷۵ ارسال کنند.

در نامه علی‌اکبر مهرفرد به غلامحسین شافعی آمده است: ارزیابی عملکرد ۵ کشور عضو اتحادیه اوراسیا در اجرای موافقتنامه و اعمال تخفیف‌های ورودی به صادرکنندگان ایرانی و نحوه برخورد گمرکات این کشورها با تجار ایرانی ضروری است و بررسی نقطه‌نظرات ایران در کارگروه‌های فیمابین جهت رفع مشکلات احتمالی در دستور کار قرار گرفته است.

موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا از ۵ آبان‌ماه سال جاری وارد مرحله اجرا شده است. به موجب این موافقتنامه، طرف اوراسیایی در ۵۰۲ کد تعرفه کالا و طرف ایرانی در ۳۸۰ کد تعرفه کالا به طرف مقابل در حقوق و عوارض ورودی تخفیف داده است. در این میان، در مورد کالاهای بخش کشاورزی و مواد غذایی، تعداد ۱۲۶ کد تعرفه مشمول تخفیف کشورهای اوراسیایی به ایران و ۹۸ کد تعرفه مشمول تخفیف ایران به کشورهای اوراسیایی قرار گرفته است.

اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی و نیمایی اعلام شد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید