چالش‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی کشور با گمرک

چالش‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی کشور با گمرک 700 260 poweruser

چالش‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی کشور با گمرک

چالش‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی کشور با گمرک

در نشست کمیته حمل‌و‌نقل اتاق بازرگانی تهران بررسی شد

در نشستی که کمیته حمل‌و‌نقل اتاق تهران با حضور جمعی از مدیران و صاحبان تشکل‌ها و شرکت‌های بزرگ حمل‌و‌نقل بین‌المللی کشور برگزار شد، مشکلات و مصائبی که ترانزیت کشور با آن دست به گریبان است در حضور مدیرکل دفتر ترانزیت گمرک مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در این نشست مصطفی آیتی که از شهریورماه امسال مسئولیت دفتر ترانزیت گمرک را برعهده گرفته‌است، در سخنانی مشکلات شرکت‌های ترانزیت بین‌المللی در کشور را ناشی از فعالیت‌های گمرک ندانست و تصریح کرد که عدم هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی که در حمل‌و‌نقل و ترانزیت دخیل هستند، به مشکلات پیش آمده در این حوزه افزوده است.

وی همچنین بر تفکیک ترانزیت خارجی از ترانزیت داخلی و مناطق آزاد و تجاری کشور، تاکید کرد و اصلاح و بازبینی برخی از قوانین حوزه حمل‌و‌نقل را ضروری دانست.

آیتی در عین حال از بخش ‌خصوصی فعال در حوزه حمل‌و‌نقل بین‌المللی خواست تا مطالبه‌گری خود از دولت و مجلس را کنار نگذاشته و بر پایه گفت‌و‌گو و تعامل، در رفع مشکلات این حوزه گام بردارند. به گفته وی، صنعت ترانزیت کشور هنوز نتوانسته سهم خود را از بازار ترانزیت منطقه بگیرد از این رو، بخش ‌خصوصی با استفاده از ظرفیت‌های موجود و تعامل با دستگاه‌های اجرایی باید در مسیر افزایش این سهم‌خواهی تلاش کند.

در این نشست همچنین مدیران تشکل‌های مرتبط با حمل‌و‌نقل بین‌المللی و صاحبان بنگاه‌های این بخش، چالش‌های پیش روی کسب ‌و‌کار این حوزه که عمدتا در گمرکات کشور با آن مواجه هستند را با مدیرکل دفتر ترانزیت گمرک در میان گذاشته و راهکارهایی نیز برای رفع این مشکلات مطرح کردند.

هراس صادرکنندگان از نحوه رفع تعهد ارزی
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید