تعیین تکلیف پرونده‌های بیش‌بود ارزش کالاهای وارداتی

تعیین تکلیف پرونده‌های بیش‌بود ارزش کالاهای وارداتی 700 260 poweruser

تعیین تکلیف پرونده‌های بیش‌بود ارزش کالاهای وارداتی

تعیین تکلیف پرونده‌های بیش‌بود ارزش کالاهای وارداتی

معاون فنی گمرک ایران جزئیات بخشنامه جدید ارزش گمرک که به واسطه آن بسیاری از پرونده‌های بیش بود ارزش کالاهای اساسی تعیین تکلیف می‌شود را تشریح کرد

با اشاره به بخشنامه جدید گمرک ایران درخصوص تعیین تکلیف پرونده‌های بیش‌بود ارزش کالاهای وارداتی گفت : در اجراى این بخشنامه کالاهای اساسی یا گروه یک به دو قسمت تقسیم شده‌اند که حدود ١١ قلم کالا مشتمل بر ١٩ ردیف تعرفه در قسمت اول و بیش از ٧۵ ردیف کالاهای گروه یک در قسمت دوم قرار گرفته است.

وی افزود‌، برای یازده قلم کالا عبارت از  ۱‏-گندم انسانی، ۲‏- ذرت دامی، ۳‏- جو، ۴‏-کنجاله سویا، ۵‏- دانه‌های روغنی(سویا، کلزا)، ۶‏- روغن خام (سویا، پالم، کلزا، آفتاب)، ۷‏- شکرخام، ۸‏- برنج سفید، ۹‏- برنج قهوه‌ای، ۱۰‏- گوشت مرغ، ۱۱‏- تخم مرغ خوراکی ، سقف ارزش در ثبت سفارش های بعد از  تاریخ ۱۸ مردادماه سال ۹۷ تا پنجم مردادماه سال ۹۸ توسط وزارت جهاد کشاورزی و گمرک ایران و ستاد تنظیم بازار به زودى اعلام شده و ارزش مربوطه عیناً از سوی گمرک ایران پذیرفته خواهد شد.

ارونقی ادامه داد به عبارت دیگر کلیه پرونده‌های بیش‌بود ارزش که در خصوص این کالاها با ثبت سفارش مربوط به تاریخ مذکور ایجاد شده بود تعیین تکلیف خواهد شد.

معاون فنی گمرک ایران با اشاره به این موضوع که بر این  اساس، هزاران پرونده بیش‌بود تشکیل شده، تعیین تکلیف می‌شود، گفت همچنین از تاریخ ۵ مرداد ۹۸  به بعد ارزش‌های مندرج در ثبت سفارش این اقلام با توجه به تشکیل کارگروه نظارت بر تخصیص ارز که گمرک نیز در این کارگروه حضور فعال دارد، توسط گمرک پذیرفته خواهد شد و به این ترتیب پرونده‌های بیش بود ارزش  از این محل نیز تعیین تکلیف می‌شود.

ارونقی  در خصوص قسمت دوم کالاهای گروه ۱۰ که بیش از ٧۵ ردیف  می‌باشد اضافه کرد: مقرر شد چنانچه ارزشهاى مندرج در ثبت سفارش این اقلام تا ١۵٪؜ بالاتر از ارزشهاى مندرج در سامانه TSC گمرک باشد، نسبت به پذیرش این میزان تلورانس اقدام شود.

دستورالعمل مهم گمرک در خصوص چگونگی ملاک قرار دادن ارزش مندرج در ثبت سفارش کالاهای اساسی و ضروری جهت تخصیص ارز ، اظهار و ترخیص گمرکی و تعیین نرخ توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان عصر دیروز به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.

رسیدگی به پیشنهادهای مالیاتی اتاق تهران در دولت
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید