تجار ایران که به چین می روند، خطر ابتلا به ویروس کرونا را جدی بگیرند

تجار ایران که به چین می روند، خطر ابتلا به ویروس کرونا را جدی بگیرند 700 260 poweruser
تجار ایران که به چین می روند، خطر ابتلا به ویروس کرونا را جدی بگیرند

هشدار به فعالان اقتصادی ایرانی که در چین زندگی می‌کنند یا به این کشور می‌روند

تجار ایران که به چین می روند، خطر ابتلا به ویروس کرونا را جدی بگیرند

سفارت ایران در چین از ایرانیانی که قصد سفر به چین را دارند خواست تا قبل از سفر شیوع ویروس کرونا را در مقصد خود، رصد کنند

در حالی سال نو چینی از چند روز دیگر شروع می‌شود که مرگ به دلیل بیماری جدید «کرونا» روی این کشور سایه انداخته است. بیماری که به شکلی سریع و وسیع در این کشور و حتی در جهان در حال شیوع است و باعث شده که یکی از شهرهای چین با ۱۱ میلیون نفر جمعیت به‌صورت کامل قرنطینه شود و مسئولان چینی اعلام کنند که مراسم سال نو چینی را امسال در پکن برگزار نخواهند کرد.

دراین‌بین احتمال ورود این بیماری به ایران و ابتلای ایرانیان ساکن چین به این ویروس هم نکته‌ای است که در روزهای گذشته بارها نسبت به آن هشدارهایی داده‌شده است و دراین‌بین به نظر می‌رسد که فعالان اقتصادی و تجار ایرانی که بیشترین حجم مسافران و ساکنان ایرانی در کشور چین را تشکیل می‌دهند، بیش از دیگران درخطر هستند و باید هشدارها را جدی بگیرند.

روز گذشته اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با صدور اطلاعیه‌ای به تجار ایرانی در مورد شیوع ویروس مرگبار کرونا در چین هشدار داد و از آن‌ها خواست تا پیش از سفر به چین، آخرین وضعیت شیوع ویروس در مقصد را رصد و از تردد در اماکن مشکوک به آلودگی اجتناب کنند.»

همچنین سفارت ایران در پکن هم با صدور اطلاعیه درباره ویروس کرونا، اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا، از هم‌وطنان ارجمند مقیم چین درخواست می‌شود ضمن توجه به هشدارهای پزشکی- بهداشتی در این خصوص، تا حد امکان از حضور در اماکن پرتردد اجتناب ورزند. طبق تمهیدات دولت چین در حال حاضر ورود و خروج غیرضروری به شهرهای قرنطینه شده امکان‌پذیر نیست.» در ادامه این متن آمده است:« هم‌وطنان عزیزی که قصد سفر به چین را دارند پیش از سفر آخرین وضعیت شیوع ویروس در مقصد را رصد کرده و از تردد در اماکن مشکوک به آلودگی اجتناب ورزند. در صورت مشاهده علائم ابتلا به ویروس‌ به مراکز درمانی مراجعه و جهت دریافت خدمات کنسولی با سفارت یا کنسولگری‌های ایران تماس بگیرند.»

البته برای جلوگیری از ورود این بیماری به کشور از روز ۵ شنبه وزارت بهداشت کنترل‌هایی بهداشتی را در فرودگاه امام خمینی به‌عنوان اصلی‌ترین مبدأ ورودی مسافرانی که از چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به ایران سفر می‌کنند، آغاز کرده است. به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، محمدمهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت:« در حال حاضر مسافرانی که از چین وارد ایران می‌شوند، در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ازنظر علائم ابتلا به ویروس کرونا بررسی می‌شوند. اگر علائمی از بیماری مشاهده شود، اقدامات لازم برای مراقبت از این افراد انجام می‌شود. اگر کسی در چین آلوده به این بیماری شده باشد، فقط می‌تواند از طریق هواپیما به ایران برسد و تنها جایی که مسافر از چین وارد می‌شود، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) است.»

او درباره گونه جدید ویروس کرونا بیان کرد: سومین گونه خطرناک ویروس کرونا در حال حاضر در کشور چین مطرح و موارد اولیه آن مشاهده‌شده است. این‌گونه جدید با عنوان ویروس کرونا ۲۰۱۹ نام‌گذاری شده است. این بیماری عمدتاً مربوط به شهرستان ووهان در چین بوده و البته در چند شهر دیگر مثل پکن هم دیده‌شده است. آنچه قدری باعث نگرانی شده، اتفاقاتی مانند گزارش ۲۰۰ مورد جدید این بیماری ظرف یک روز (روز گذشته) در کشور چین است. هنوز اطلاعات درباره این بیماری کامل نیست و راه انتقال آن‌هم به‌طور قطعی مشخص نشده است. آنچه تاکنون مشخص‌شده این است که اکثر افراد مبتلابه این ویروس، به یک بازار فروش محصولات دریایی مراجعه کرده‌اند، اما مشخص‌شده که حتی این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.» به گفته گویا دوره نهفتگی این بیماری به‌طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب‌ریزش بینی، سردرد است.

کلاف پیچیده رتبه‌بندی بخش خصوصی
مطالب مشابه

جدیدترین آمارهای جهانی از ابتلا به ویروس کرونا نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۱۳۰۰ نفر در سطح جهان به این بیماری مبتلا شده‌اند و نمونه‌های آن در کشورهای ویتنام، تایلند، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، نپال، مالزی، فرانسه، آمریکا و استرالیا دیده‌شده است.

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید