جلسه پایانی دوره قانون امور گمرکی برگزار گردید

جلسه پایانی دوره قانون امور گمرکی برگزار گردید 900 687 poweruser

جلسه پایانی دوره قانون امور گمرکی برگزار گردید

مدیر کل مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران

مفاهیم گمرکی، تشریفات قبل و بعد از اظهار، رویه‌ها و اختلافات گمرکی از سرفصل های ارائه شده این دوره بود.

دکتر رضا گلی مدیر کل مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران در خصوص برگزاری این دوره توسط انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی اظهار داشت:  با توجه به ابراز لطف فراگیران در این کلاس،  به نظر دوره خوبی برگزار شده و سعی شد در این ۸ ساعت که در خصوص مقررات گمرکی بود، آخرین مسائل و اصلاحات را خدمت فراگیران ارائه نماییم مطالب ارائه شده پیرامون مفاهیم گمرکی، تشریفات قبل و بعد از اظهار، رویه‌ها و اختلافات گمرکی بود. اما انتظار فعالیت بیشتر فراگیران در مشارکت با مدرس جهت تبادل اطلاعات وجود دارد.

وی افزود: این دوره به عنوان یک دوره عمومی تلقی شده و امکان برگزاری دوره‌ها در حوزه‌های تخصصی مانند دوره ارزش با محوریت واردات کالاهای تخصصی به مدت ۴ الی ۸ ساعت، دوره آموزشی تعرفه ها در خصوص واردات مواد اولیه یا مواد خواراکی کامل به مدت ۴ الی ۸ ساعت، دوره آموزشی آخرین قانون مقررات صادرات و واردات ناظر بر فعالیت واردکنندگان با مدت زمان ۴ ساعت، دوره مسئولیت صاحبان کالا و کارگزاران گمرکی به صورت حضوری و یا آنلاین جهت آشنایی با مسئولیت‌های خود در ۴ ساعت  و در نهایت دوره تخصصی تخلفات و قاچاق گمرکی از ۴ الی ۸ ساعت وجود دارد.

دکتر رضا گلی در پاسخ به سوال میزان تاثیر برگزاری دوره‌های تخصصی برای فراگیران در این حوزه اظهار داشت: در این حوزه می بایست مدیران شرکت ها با اصول مهم و اولیه این حوزه آشنا باشند که موجبات زیان و ضرر شرکت ها فراهم نگردد، در این دوره‌ها آموزش در سطوح مدیران با کارشناسان متفاوت خواهد بود در حوزه مدیران امکان ارائه نکاتی در حوزه سیاست گذاری و در حوزه کارشناسان جنبه اجرایی این دوره ها مد نظر گرفته می‌شود.

مدیر کل مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران اضافه کرد: متاسفانه در کشور مصوبات و مقررات همواره در حال تغییر بوده و ثبات لازم را ندارد و حتی در مواردی پیش آمده، که مصوبه ای منقضی شده و متقاضی از آن بی اطلاع بوده و این امر باعث شده متقاضی با گذراندن وقت و هزینه زیاد به سمت مصوبه جدید سوق پیدا کند.

وی اظهارداشت: در راستای افزایش اطلاعات و در کنار آموزش ها می توان از پرتال سازمان های مربوطه یا پرداخت آبونمان روزنامه های رسمی یا مشاوره ها استفاده کرد که همه این موارد را می‌توان با شرکت در دوره های آموزشی دریافت کرد.

استعفای وزیر بهداشت صحت دارد
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید