درخواست عجیب جهاد کشاورزی از گمرک

درخواست عجیب جهاد کشاورزی از گمرک 480 240 poweruser

درخواست عجیب جهاد کشاورزی از گمرک

درخواست عجیب جهاد کشاورزی از گمرک

یک مقام وزارت جهاد کشاورزی خواستار عدم توقیف ۱۰ درصد باقیمانده از ترخیص درصدی کالاهای اساسی شد.

عباسی معروفان سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در مکاتبه ای با موضوع عدم توقیف ۱۰ درصد باقیمانده از ترخیص درصدی کالاهای اساسی اعلام کرد، پیرو نامه مذاکره تلفنی به استحضار می رساند بر اساس نامه شماره ۹۹/۵۰۰/۷۵۹۱ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ و در جهت کاهش رسوب کالاهای اساسی در بنادر، مقرر شد شرکت های واردکننده نسبت به ترخیص ۹۰ درصدی کالا اقدام نمایند. با توجه به اینکه تاخیر در فرآیندهای بانکی عموما باعث طولانی شدن دریافت کد رهگیری و تاخیر در ترخیص ۱۰ درصد باقیمانده می شود، سازمان اموال تملیکی اقدام به متروکه کردن این کالاها می نماید که منجر به تاخیر بیشتر در ترخیص کالا می شود. لذا خواهشمند است نسبت به توقف این روند در خصوص کالاهای اساسی دستور لازم را صادر فرمایید.

گفتنی است، چندی قبل دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی در مکاتبه با معروفان، سرپرست محترم دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرده بود، پیرو جلسه حضوری به استحضار می رساند بر اساس تسهیلات مصوب و در جهت کاهش رسوب کالاهای اساسی در بنادر، مقرر شد شرکت های وارد کننده نسبت به ترخیص ۹۰ درصدی کالا اقدام نمایند. متاسفانه تاخیر در فرآیندهای بانکی عموما باعث طولانی شدن کد رهگیری بانک و تاخیر در ترخیص ۱۰ درصد باقیمانده می گردد.

بدیهی است این محدودیت کاملا خارج از اراده و خواست صاحبان کالا بوده لیکن سازمان اموال تملیکی بدون توجه به این موضوع اقدام به متروکه کردن این کالاها نموده است که عملا باعث خسارت مضاعف و تاخیر بیشتر در ترخیص کالا می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به توقف این روند در خصوص کالاهای اساسی با هماهنگی گمرک جمهوری اسلامی ایران اقدام فوری مبذول فرمایند.

 

کارنامه صنعت غذا در آخر پاییز
مطالب مشابه

ارسال پاسخ

Please Enter Your Email

    برای ارسال آخرین خبرهای سایت لطفا ایمیل خود را وارد کنید